Zbrodnia w Petrogradzie.

W ubiegłą środę w Petrogradzie, przy ul. Preobrażeńskiej nr. 18, po godz. 10-ej wieczorem, stwierdzono zamordowanie wdowy po generał-majorze. 61-letniej J. Polozowowej. Gdy do mieszkania przybyła policja, znaleziono trupa Połozowowej, leżącego na ziemi, w kałuży krwi: głowę miała roztrzaskaną, na podłodze, leżał młotek do rąbania cukru, cały zakrwawiony. Sublokatora, adw. Pieganowa, oraz służącej w domu wówczas nie było. Podczas rewizji mieszkania, w materacu na łóżka zabitej znaleziono, zaszyte 125 rb. w papierach i w złocie. Późną nocą powróciła do domu służąca, Nikiforowowa i przyznała się do spółudziału w zabójstwie i rabunku, oświadczając, że Połozowową zabił jej sublokator, adw. przysięgły, Pieganow.

 

 

Śledztwo nie daje poszlak przeciwko adwokatowi Pieganowowi, zniknięcie zaś jego objaśniają w dwojaki sposób; albo stał się on ofiarą morderców, lub też wyjechał z Petrogradu w sprawie sądowej, przestępcy zaś wyzyskali tę okoliczność, zwalając winę na nieobecnego.

 

Dziennik Polski, 16-02-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.