Baczność przed oszustem!

Po mieście kręci się jakiś oszust, który sidła swoje zarzuca szczególnie na kobiety, lecz czyni to w sposób bardzo niezgrabny, tak że nic trudno domyślić się niecnych jego zamiarów. W tych dniach zatrzymał na ulicy pewną niewiastę i zwabiwszy ja do bramy pewnej kamienicy, wypytywał, czy nie mogłaby się wystarać o robotnice. potrzebne do prac fortyfikacyjnych Otrzymawszy potakującą odpowiedź, chciał owej niewieście za przysługę ofiarować naprzód jednę markę, ale mając przy sobie rzekomo tylko dwumarkówkę, prosił, by mu wydała jednę markę.

Niewiasta była jednak tyle oględną, że nie dala mu żądanej marki, lecz domagała się, aby jej wprzód wręczył dwumarkówkę. Widząc, że nic nie wskóra, oświadczył że pójdzie zmienić pieniądze, tymczasem już nie wrócił. Podobnego tryku próbował ten sam oszust wczoraj wobec pewnej kobiety z okolicy Poznania, której chciał zlecić list do kogoś w rej samej wiosce; za przysługę tę chciał jej dać 50 fen. ale miała mu wprzód wydać złotówkę z marki. I w tym przypadku oszukańczy zamiar mu sie nie udał.

 

Oszust jest wysokiego wzrostu, ubrany chodzi w szarej jupie; najlepiej jednak poznać go po dużej bliźnie na twarzy.

 

Kurjer Poznański, 13-02-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.