Bez wiedzy mamy

Dnia 15 marca r. z. policjantowi posterunkowemu wydała sie podejrzana młoda para i poprosił on ją do cyrkułu w celu sprawdzenia osobistości. W cyrkule młodzi oświadczyli, że są małżonkami. Franciszkiem i Władysławą K. zamieszkałymi przy ulicy Dzielnej Nr 83. Wobec podejrzewania mistyfikacji przesłano aresztowanych do cyrkułu, w skład którego wchodzi ulica Dzielna, by ten odstawił uwiezione małżeństwo do domu.

 

I wtedy wyszło na jaw, że

młoda para z mistyfikowała cyrkuł, podając się za małżonków K., gdyż małżonkowie K. są zupełnie innemi osobami i aresztowani nie byli.

 

Gdy to wyszło na jaw. aresztowani przyznali, że istotnie nie są małżonkami K, ani wogóle małżonkami. - Wybrali się na przechadzkę „bez wiedzy mamy", gdy zaś podejrzliwy policjant zatrzymał ich, umyślnie podali cudze nazwiska przypuszczając, że w ten sposób „mama o niczem się nie dowie“.

 

Wczoraj wydział karny warszawskiego sądu okręgowego skazał oboje oskarżonych za użycie cudzego nazwiska na 3 rb. kary.

Kurjer Poranny, 10-02-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.