Czy budowniczy odpowiada przedwczesne otynkowanie?

Jak wiadomo, w sprawach t. z. tynkowych praktyka ustaliła. że wbrew przepisowi prawa, mającemu na celu hygienę domy ulegają przedwczesnemu otynkowaniu, po przeprowadzeniu zaś sprawy przez wszystkie instancje co nieraz trwa kilka lat, „nielegalnie”, lecz już, zupełnie suchy tynk odbija się po to, aby po ukończeniu tej pracy zastąpić go nowym, "legalnym”, lecz wilgotnym.

 

Sprawy tynkowe wciąż znajdują się na wokandach sądowych, a w ostatnich czasach

urząd prokuratorski mając zapewne na celu zapobieżenie przedwczesnemu tynkowaniu począł pociągać do odpowiedzialności oprócz właścicieli domów jeszcze i budowniczych, pod dozorem których wznoszone były domy.

 

Wczoraj właśnie przed sądem stanął Kazimierz Gadomski, budowniczy cyrkułowy, osk. o to, że dopuścił do przedwczesnego otynkowania domu Haima Kornblita przy ul. Nowolipie Nr. 53.

 

W toku śledztwa okazało się jednak. że G. przestrzegał nawet Konblita by nie tynkował domu przedwcześnie, że nadto budownczy ani nie może zapobiedz przedwczesnemu otynkowaniu domu przez właściciela, ani też nie jest odpowiedzialny za to.

 

Sąd wydał wyrok uniewinniający G.

Kurjer Poranny, 10-02-1915

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.