(j) Strzelno. (Na tropie mordercy.)

Pod zarzutem zamordowania żony rendanta Kaczora w Bielsku aresztowano własnego męża zamordowanej i jego rzekomą kochankę, 40-letnią włościankę K z Linówca pod Mogilnem. Oboje odstawiono do więzienia sądowego w Strzelnic. Kaczor wypiera się stanowczo zarzuconej mu zbrodni oraz twierdzenia, jakoby z K. utrzymywał stosunek miłosny. Aresztowana wspólnie z nim K. natomiast przyznaje, że miała z Kaczorem stosunek miłosny i że z namowy jego dwa tygodnie przed dokonaniem zbrodni dala strzał rewolwerowy do mieszkania Kaczorów. Listy z pogróżkami. jakle otrzymał Kaczor oraz sołtys w Bielsku i tamtejszy gościnny, pisał przypuszczalnie Kaczor sam, by zmylić opinję publiczną co do morderstwa. Udowodnionem zostało podobno także, że aresztowana K. przebywała w dniu morderstwa u krewnych w Bielsku Dalsze dochodzenia z pewnością wyświetlą sprawę dokładniej.

 

Kurjer Poznański, 06-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.