Berlin. (Trup w kartonie.)

W niedzielę 27, grudnia oddal kłoś karton na dworcu Aleksanderplatz do przechowania. Ponieważ trzy dni z rzędu nikt się po Paczkę nie zgłaszał, przesiano ją do biura zaginionych rzeczy przy ślaskim dworcu. Paczka przeleżała tu znowu dzień i noc, a gdy na drugi dzień rano otwarto biuro, zaleciał urzędników straszny zaduch. Poczęto przegladać paczki i natrafiono właśnie na ów karton, który nadesłano z dworca Aleksanderplarz. Paczkę otworzono, a oczom urzędników przedstawił się straszny widok, bo w paczce był trup dziecka. Ciało biło już jednak tak dalece w rozkładzie że nie zdołano stwierdzić czy to chłopiec czy dziewczę. Po oddawcy paczki niema śladu.

 

Kurjer Poznański, 06-01-1915

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.