Najście bandytów.

O godz. 6 w. do mieszkania Wawrzyńca Styka w domu Nr 13 przy ul. Kaczej zadzwonił posłaniec miejski—który przyniósł duże okrągłe pudło. W ślad za posłańcem do mieszkania wtargnęło dwóch rabusiów z rewolwerami w rękach, którzy obrewidowali Styka, zabrali mu 39 rubli 50 k. oraz obecnemu podówczas w mieszkaniu Aleksandrowi Raczyńskiemu 50 rubli, poczem rozkazali im nie ruszać sic z miejsca zamknęli mieszkania od zewnątrz na klucz i umknęli. Styk, Raczyński i posłaniec przesiedzieli w zamkniętem mieszkaniu blisko 3 godziny.

 

Kurjer Poranny, 23-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.