Półtrzecia roku więzienia za 5 cygar.

W ostatnim czasie mają sądy dużo do czynienia z nowym typem złodziejskim, a mianowicie z okradaczami poczty polowej. Ponieważ do takiej kradzieży mogą się tylko posunąć ludzie o zupełnie nizkich uczuciach ludzkich, przeto sądy wymierzają w tych wypadkach, bardzo słusznie, doraźne kary.

 

 

I tak stawał przed sądem w Berlinie pewien pomocnik pocztowy Wilhelm Mathees za takie samo przestępstwo. W tym przypadku jednak zdobycz była bardzo mata, bo zaraz przy pierwszej kradzieży został M. przyłapany, a cała zdobycz wynosiła — pięć cygar! Pomimo, że prokurator wniósł o półtora roku więzienia, poszedł sąd daleko wyżej i zasądził oskarżonego na 2 i pół roku więzienia.

 

Kurjer Poznański, 23-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.