Ukaranie lichwiarzy.

Salomon Glasmann za sprzedaż chleba nie mającego wagi przepisanej, skazany został na 4 tygodnie aresztu i 100 koron grzywny.

 

Jadwiga Grabowska, za sprzedaż mięsa funt po 90 bal. — na 14 dni aresztu.

 

Izaak Feibusch za sprzedaż cukru powyżej taryfy — na 14 dni aresztu.

 

 

Cecylia Bachner, za sprzedaż mięsa powyżej taryfy, na 6 tygodni aresztu i 300 koron grzywny.

 

Laja Katz, za sprzedaż bułek wartości najwyżej 24 hal. po 28 hal. - na 6 tygodni aresztu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 05-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.