Kradzieże.

Ze sklepu Perli Kosowskiej (ulica Targowa 28) skradziono w nocy 120 par kaloszy, oraz różne towary galanteryjne, ogólnej wartości przeszło 400 rb.

 

Zamieszkały w domu Nr. 23 na Nalewkach, kupiec Zysel Herman — przywłaszczył sobie 800 rb. gotówką oraz weksle na sumę 500 rb. i umknął niewiadomo dokąd.

 

Zamieszkały w pensjonacie przy ni. Chmielnej Nr 10 mieszkaniec Sosnowca, p. E. Dobrzański, zawiadomił wydział śledczy że skradziono mu z mieszkania 136 rb.

 

Wskutek tej kradzieży, aresztowano mieszkańca Sosnowca Eugenjusza Arnolda, który przyznał się do kradzieży, lecz pieniedzy, oprócz 5 bonów m. Sosnowca i rb. 2 gotowizną już nie posiadał, gdyż je roztrwonił.

 

Kurjer Poranny, 04-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.