Dwie wyłamane kasy.

Wczoraj zrana pracownicy głównego składu Tow. akcyjnego „Prowodnik" w tondu, t. zw. pasażu Simonsa na rogu ul. Długiej i Nalewek, przyszedłszy do lokalu, zauważyli, że kasa ogniotrwała została wyłamana i złodzieje zabrali znajdująca się w niej gotówkę w sumie rb. 4,900 oraz 420 marek niemieckich. Z przeprowadzonego przez policji śledczą dochodzenia okazuje się, że złodzieje, zakradłszy się do olbrzymich hal, stanowiących lokal towarzystwa, rozdzielili się widocznie na dwie partie, z których jedna zaoperowała kasę Tow. „Prowadnik", druga zaś, wyłamawszy ścianę, przedostała się do lokalu składu fabrycznego Tow. akc. „Krusche i Ender", gdzie wyłamali kasę ognia trwałą.

Tym razem szczęście włamywaczom nie służyło, gdyż pomimo wyłamania pancerza kasy, nieudało im się dostać do skrytki, w której złożono były pieniądze w sumie 8,000 rb. Dzięki temu pieniądze te ocalały. Z przeprowadzonego przez naczelnika wydziału śledczego p. Kurnatowskiego dochodzenia okazuje sio, że niewątpliwie za wywiadawcę wyłamywaczom służył jakiś „gruby" jegomość, który pod pozorem zrobienia obstalunku, .dokładnie badał urządzenia składu. Osobnika tego poszukuje. obecnie policja.

 

Kurjer Poranny, 03-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.