Macocha morderczynią.

Dnia 3 sierpnia r. z. mieszkaniec wsi Żakowie w pow. kutnowskim, Ignacy Ignaczewski zgłosił się do policji i zameldował, że tego dnia zmarła 3-letnia córeczka jego, Marysia., wskutek pobicia przez masochę.

 

Oględziny trupa 3-letniego dziecka wykazały, że dziecko było nadzwyczaj wychudzono, piersi i plecy pokryto były siniakami i ranami, niektóre kości przełamane; najpoważniejszem było uszkodzenie kości w okolicy ciemienia, które to spowodowało śmierć.

 

 

Śledztwo sądowe ustaliło obraz niesłychanego znęcania się 20-letniej Franciszki Ignaczewskiej, macochy, nad 3-letnią Marysią.

 

Jeden ze świadków ustalił, że widział pewnego razu, jak macocha wyciągnęła dziecko z kołyski, rzuciła na podłogę i kopała nogami.

 

Starszy brat Marysi zeznał, że ma cecha ciągle ją bila, raz zaś w złości schwyciła dziecko z kołyski i uderzyła główką o ścianę.

 

Oskarżona nie przyznała sio do winy, twierdząc, że uszkodzenia dziecka nastąpiły wskutek tego, że Marysia ciągle padała chodząc.

 

V wydział karny warszawskiego sadu okręgowego uznał Ignaczewską za winną znęcania się nad dzieckiem, które jednak nie wywołało śmierci, i skazał ją na rok więzienia.

 

Prokurator podał protest, gdy zaś gadani eksperci orzekli, że śmierć nastąpiła wskutek znęcania się, izba sądowa skazała Ignaczewską na pozbawienie wszystkich praw stanu i zesłanie do robót ciężkich na 4 lata..

 

Kurjer Poranny, 02-12-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.