Racibórz., (Mężobójstwo.)

Gwałtowna śmiercią z ręki własnej żony zginął gospodarz Toska Krzyżowa pod Raciborzem. Pożycie małżeńskie Toski nie było najlepszem. Żona urządzała mu często sceny i awantury z powodu zazdrości. W czasie takiej sprzeczki zazdrosna żona uderzyła siekierą swego męża i zadała mu cios śmiertelny poczem dobiła go grabem drzewem i butelką. Pomagał jej w tem jej ojciec, 70-letni starzec Skatuła. Po spełnipnej zbrodni udała się morderczyni do kościoła i ubrała się w nakrycie ołtarza i położyła się na stopniach ołtarza. Z trudem zdołano morderczynię stamtąd odprowadzić do więzienia śledczego. Wykazało się, że Toskowa cierpi na pomieszanie zmysłów, wskutek czego umieszczono ją w zakładzie dla umysłowo chorych w Rybniku. Według orzeczenia lekarzy chora jest nieuleczalną i zawieziono ją do zakładu w Lublińcu. Do odpowiedzialności za zbrodnię mógł być pociagnięty jej ojciec. Skatuła, ten jednakże zmarł w tych dniach we więzieniu śledczem.

 

Kurjer Poznański, 27-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.