Znaczna kradzież.

Wczoraj o g. 1 pp. zamieszkały pod Nr. 14 przy ul. Łuckiej I. Epelbamn przyszedł do kantoru Banku Państwa przy ul. Bielańskiej w celu zastawienia listów zastawnych Tow. kredytowego m. Łodzi na rb. 20,000. Kiedy p. E., doczekawszy się kolei przy okienku, przedstawił właściwemu urzędnikowi owe walory, okazało się, że urzędnik ten nie miał marki 75 kopiejkowej na pokwitowanie. P. Ep. udał się po kupno do drugiego okienka. Znowu trzeba było czekać kolei i stać sznurem. Nareszcie, kupiwszy markę, p. E. wrócił do tego samego urzędnika, lecz już nie miał co zastawić, gdyż ukradł mu z kieszeni jakiś rzezimieszek całe 20.000 rb.

 

Kurjer Poranny, 25-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.