Śmiały rabunek na Małym Rynku.

Włościanin Jan Bufa, pochodzacy z Toń, pełniący tutaj służbę przy podwodach wojskowych, znużony pracą, usiadł onegdaj wieczorem na progu domu przy Małym Rynku. Do Buli zbliżyło się dwóch ludzi: jeden w mundurze szeregowca obrony krajowej zawołał: „Tyś szpieg! Ręce do góry!". Żołnierz zrewidował kieszenie Buli, zabrał mu 96 koron i kazał iść zje sobą do aresztu; wraz ze swym towarzyszem zaprowadził ów żołnierz Bule do mieszkania na Zwierzyńcu, tam go pozostawili, a sami uciekli.

 

 

Poicya wyśledziła obu sprawców niebezpiecznego rabunku; aranżer napadu, żołnierz, nazywa się Władysław Bodzek i liczy lat 32, w stanie cywilnym uprawiał sprzedaż pakfonowych pierścionków za złote i byt niejednokrotnie aresztowany przez policyę. Drugi napastnik, Mieczysław Kumała, liczy lat 26, jest zawodowym włóczęgą i złodziejem. Tego rodzaju indywidua powinny być obecnie z miasta bezwarunkowo przymusowo wydalone. Policya oddała Bodzeka w ręce sądu wojskowego, Kumak w rece sądów cywilnych. Bodzekowi grozi kara śmierci.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.