Różnokolorowe palto.

Sędzia pokoju XV rewiru m. Warszawy rozpoznał sprawę Srula Złotykamienia, właściciela magazynu ubiorów damskich przy ul. Miodowej Nr. 3, osk. o oszustwo przez Bazylego Smirnowa, urzędnika kolei nadwiślańskiej.

 

Według skargi S. kupił on w sklepie Złoykamienia za 14 rb. palto dla swojej żony, wymawiając ewentualny zwrot gotówki i otrzymał pakiet, mający zawierać to palto.

 

Po powrocie do domu okazało się, go do pakietu zapakowano palto damskie, lecz różnokolorowe.

 

Gdy S. zażądał zwrotu gotówki Z. odmówił.

 

 

Przed sędzią pokoju Z. tłomaczył się, że interes prowadzi solidnie, i w danym wypadku winien jest tylko S., że nie uważał, co kupuje; sklep jest po to, żeby sprzedawać i gdyby trzeba było zwracać pieniądze każdemu nie możnaby, prowadzić interesu.

 

Ostatecznie jednak oskarżony zwrócił poszkodowanemu pieniądze, załatwiając w ten sposób jego pretensję.

 

Sędzia uniewinnił Złotykamienia, przestrzegając go, że wrazie powtórzenia się podobnego zatargu skaże go na więzienie.

 

Kurjer Poranny, 24-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.