Napady bandyckie.

Onegdaj wieczorem do zamkniętych drzwi mieszkania wdowy, Stanisławy Matuszewskiej, właścicielki zagrody, we wsi Górce pod Warszawą, ktoś gwałtownie zaczął się dobijać.

 

W mieszkaniu był parobek, Jan Zalewski, który drzwi uchylił i w tej chwili wtargnęło 3-ch złoczyńców z rewolwerami w ręku i grożąc niemi, dokonało rewizji mieszkania, podczas której zabrali z szafy 303 rb. gotówką, pierścionek zloty, i dwie obrączki. Dokonawszy rabunku, złoczyńcy uciekli w kierunku Warszawy.

*

Nocy wczorajszej we wsi Nowe Brudno jakiś rabuś wszedł po drabinie przez, okno do mieszkania na pierwszem piętrze Dawida i Estery Kranatsztejnów i zażądał wydania mu pieniędzy. Kranatsztejnowie dobrowolnie oddali bandycie 9 rb. pomimo to strzelił do Estery Kranatsztejnowej i zranił ją w głowę, poczem uciekł.

 

 

Raniona kobieta przewieziona została do szpitala żydowskego w Warszawie.

 

Rabuś poszukiwany jest przy pomocy psa policyjnego.

 

Kurjer Poranny, 23-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.