Ucieczka skutego bandyty.

Miesiąc temu przewożono osobnym pociągiem ze Lwowa do Czech większą ilość zbrodniarzy, odsiadujących karę w więzieniach stanisławowskiem i lwowskiem. Tuż, przed stacyą w Dziedzicach zdołał zbiedz z wagonu jeden zbrodniarz, okuty w kajdany na rękach. Zbrodniarza tego aresztowano na drugi dzień w Dziedzicach. Onegdaj przewieziono go do Krakowa i rozpoznano w nim słynnego włamywacza Adolfa Ruszkiewicza; Ruszkiewicz liczy 35 lat, z czego 16 lat odsiedział w więzieniu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.