Przygoda romantyka.

Dnia 8 maja r. b. stójkowy posterunkowy, znajdujący się przy zbiegu ulic Grójeckiej i Jerozolimskiej, zauważył jakiegoś młodego człowieka, którego zachowanie się wydało mu się podejrzane.

 

Stójkowy zatrzymał go i zrewidował; pod ubraniem nieznajomego znaleziono szal damski, co oczywiście nasunęło podejrzenie kradzieży.

 

Młodzieńca odstawiono do cyrkułu, gdzie skonstatowano, że jest to Feliks J., subjekt handlowy.

 

 

Tłomaczył się on, że mini schadzkę z panną Heleną K., o której względy stara się; w pewnem momencie panna K. uciekła od niego zostawiając w jego rękach swój szal.

 

Zbadana w charakterze świadka Helena K. potwierdziła tłomaczenie się oskarżonego, nadmieniając, że wobec jego natarczywości i zbyt ostrych objawów sympatji zmuszona była ratować się ucieczką, zostawiając szal w rękach romantycznego młodzieńca.

 

Sąd umorzył wszczęto dochodzenie o rabunek.

 

Kurjer Poranny, 21-08-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.