(ke) Ku przestrodze restauratorów

i oberżystów niech posłuży następująca rozprawa sądowa, jaka rozegrała się wczoraj przed sądem wojennym w Poznaniu.

 

U restauratora S. we Wronkach bawiło w dniu 4. sierpnia dużo gości. Grano w karty, dyskutowano żywo nad wypadkami dnia i „oblewano” należycie pierwsze zwycięstwa na polach bitwy. Przytem zapomniał gospodarz o godzinie policyjnej, ustanowionej przez komenderującego gienerała, i zezwolił gościom na pobyt w lokalu swoim do godziny pół do 11., a więc 30 minut ponad godzinę policyjną.

Za to przekroczenie odpowiadał S. przed sądem wojennym, który zasądził go na najniższą w takich wypadkach karę jednego dnia więzenia. Zasądzony oświadczył gotowość odsiedzenia zaraz nałożonej nań kary. Prokurator wniósł o 3 dni więzienia.

 

Kurjer Poznański, 19-08-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.