Tragedya miłosna w hotelu.

Kraków, 21 lipca.

Wczoraj w południe przybył do hotelu „Austrya", mieszczącego sig przy ul. Pawiej - 25-letni Jakób Bełz szewc, z Dąbrowej, powiat Cieszanów, wraz z 19-letnią Maryą Jaremą, rodem z Wiszenki, powiat Gródek, meldując się jako Lewicki z żoną Maryą. Mieszkanie wynajął na trzeciem piętrze, poczem wyszedł na miasto. Wieczorem wrócił do hotelu, gdzie dzisiaj o g. 3-tej rano celnym strzałem pozbawił Jaremę i siebie życia. Na huk wystrzałów zbiegła się służba hotelowa, która zaalarmowała Pogotowie Ratunkowe i policyę. Lekarz Pogotowia Dr. Zopoth stwierdził jednakże już tylko śmierć obojga. Bełz pozostawił list, w którym jako powód samobójstwa podaje wmieszanie się w jego stosunek miłosny trzeciej osoby. Osobą tą miała być jakaś kobieta.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.