Lubawa. (Tajemnicza zbrodnia).

W Pronikowie znaleziono nieżywa na wozie wymiernicę Ewę Ździebłowską. Odbierała ona wymiar od właściciela Drachenberga, z którego synem pojechała powózką do Lubawy. Aż do Fojewa dojechała żywa. Zbadanie zwłok wykazało otrucie jakąś ostrą esencją, a trupa czuć było octem. Woźnica słyszał tylko, jak staruszka podczas jazdy krzyknęła nagle „Jezus Marja!" i upadła nieżywa. Obdukcja zwłok wykazała również ślady zatrucia. Zmarła nosiła zawsze na gołem ciele woreczek z pieniędzmi, którego po śmierci nie znaleziono. Na miejsce zbrodni zjechał prokurator z Torunia i wytoczył śledztwo.

 

Kurjer Poznański, 10-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.