Schwytany bandyta.

Około południa przy III moście od strony Pragi aresztowano jakiegoś śpiesznie biegnącego osobnika, który na widok zbliżającego się doń policjanta wrzuci! do Wisły trzymany w ręku brauning. Jak się następnie okazało, osobnik ten mieszkający przy ul. Czerwonego Krzyża Nr 3 Władysław Chrapkowski, w towarzystwie nieujawnionego dotychczas bandyty w pobliżu Wawra napadli na Augusta Dynię, któremu pod groźbą rewolwerów zabrali 50 rb. gotówką. Ograbiony zaalarmował mieszkańców Gocławka, którzy zarządzili za bandytami pościg. Jednemu z bandytów udało się ukryć, drugiego zaś, jakeśmy na wstępie zaznaczyli, schwytano kolo III-go mostu.

 

Kurjer Poranny, 09-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.