Fałszywa hrabianka.

Berlin, 8 lipca. Władze kryminalne położyły w tych dniach kres karierze pewnej młodej awanturnicy, córki biednego krawca, która oddana w młodości do domu poprawy, po opuszczeniu zakładu powoli nawiązała stosunki z różnymi arystokratami i żyła z ich wsparć, aż zebrała majątek milionowy. Przez wiele lat żyła na wysokiej stopie i jako hrabina i milionerka aż do niedawna jeszcze odgrywała pewną rolę wśród bogatej arystokracji niemieckiej. Oszustka, która żyła pod przybranemi nazwiskami hrabiny Zichy i hrabiny Odescalchi, w rzeczywistości jest 26-letnią Gertrudą Kampmann, córką krawca z Berlina i obecnie znajduje się w więzieniu śledczem w Karlsruhe.

Pani „hrabina" odwiedzała różne wielkie miasta, zawsze przybywała z liczną służbą i zamieszkiwała cale apartamenty w pierwszorzędnych hotelach. Od pewnego hrabiego z Bawarii, któremu przedstawiła się jako córka bogatego właściciela plantacji w Buenos Aires, wyłudziła w ciągu roku 130 tysięcy marek. Oszukany hrabia podejrzywajac o oszustwo, zapytał w Buenos Aires o ojca „hrabiny", przyczem okazało się, że padł ofiarą mistyfikacji. Policja aresztowała ,,hrabinę", ale wkrótce znowu wypuściła, bo nie można jej było dowieść zamiaru oszustwa. Udawszy się do Karlsruhe, w krótkim czasie znowu zdołała oszukać wiele ofiar, na koszt których prowadziła życie wystawne. Na skutek, licznych doniesień, obecnie hrabinę znowu aresztowano. Tym razem nie ujdzie kary tak łatwo wobec wszelkich znamion notorycznego oszustwa.

 

Kurjer Poznański, 09-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.