Zemsta wybrańca losu.

Pracownik handlowy p. X. od kilku lat stale kupował różnego rodzaju losy w nadziei, że kiedyś wreszcie szczęście mu się uśmiechnie i na jego los padnie główna wygrana.

 

Niezniechęcony kilkoletniem niepowodzeniem, p. X. w tym roku także nabył los na loterię żydowską. Tym razem istotnie szczęście go nie zawiodło, gdyż na ten numer padła główna wygrana w wysokości 25.000 rubli.

 

 

Uszczęśliwiony wygraną pracownik handlowy począł roić o szczęściu i majątku. Jednakże kolektor, od którego wybraniec losu nabył bilet loteryjny, nie zgłaszał się jakoś z pieniędzmi

 

Dopiero po upływie kilku tygodni p. X. spotkał go przypadkiem na Nalewkach i w energiczny sposób zaczął dopominać się wypłaty wygranej.

 

Gdy to żądanie „niefortunnego" wybrańna losu kolektor przyjął z ironicznym uśmiechem, rozgniewany handlowiec zażądał kategorycznie, by zaprowadził go do głównego kolektora, który wypłaci wygrane.

 

Podkollektor widząc, że p. X. nie żartuje, rozpoczął pertraktacje i targi.

 

W rezultacie wybraniec losu widocznie pomny zasady „lepszy wróbel w garści, niż kanarek na dachu", zgodził się zredukować swe pretensje do wysokości wartości losu.

 

Po otrzymaniu gotówki, postanowił się oszukany handlowiec zemścić na subkolektorze w ten sposób, że wyśledziwszy mieszkanie, zawiadomił policję śledczą, która podczas rewizji w mieszkaniu przy ul. Dzikiej Nr 44 znalazła 130 losów loteryji żydowskiej.

 

Kolektora w osobie Moszka Monosona osadzono w areszcie.

 

Kurjer Poranny, 08-07-1914

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.