Kronika kryminalna

przeprowadzonej w dniu wczorajszy przytrzymano kilku młodocianych kieszonkowców, a mianowicie Mendla Goldbergera, lat 19, Franciszka Osora lat 17, Leona Lustiga lat 12 i Eleonorę Słotę lat 18. Grasowali oni po mieście, polując na kieszenie i torebki przechodniów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

W ręce policyi w padł niejaki Stanisław Żukowski, pochodzący z Odessy, który wałęsajcie się bez zajęcia po Krakowie. dopuścił się w ostatnich dniach kradzieży na szkode nauczyciela gimn. p. M. Ramulta. Żukowski skradł panu Ramułtowi podczas jego nieobecności z zamkniętej szafy 2 srebrne kupki, wartości 10.000 Mkp., branzoletę złotą wartości 12.000 Mk, 10 sztuk srebrnego nakrycia stołowego wartości 15.000 M. dwa medaliony złote we kości 12.000 Mk oraz zegarek złoty wartości 65.000 Mk.

 

Żukowski przyznał się w śledztwie, że skradzione przedmioty sprzedał jakiemuś osobnikowi na tandecie za 3.000 Mkp a kwotę uzyskaną z tej sprzedaży przetrwonił.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

Jacyś niewyśledzeni sprawcy dostali się onegdaj do mieszkania p. Józefa Klenera, kierownika fabryki żelaza w Dębiu, i rozbiwszy zamknięty kufer zebrali z niego 15 zegarków srebrnych i niklowych i 20 tys. marek w gotówce.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

Od pewnego czasu mnożą się w naszem mieście wypadki kradzieży z pokoi hotelowych. Przed kilkunastu dniami donosiliśmy o kradzieży w hotelu »Krakowskim" a dzisiaj kronika policyjna notuje znowu kradzież dokonaną na szkodę Maryana Goldschalla, studenta z Warszawy, zamieszkałego w hotelu „Saskim". P. Goldschallowi skradziono nowe ubranie marynarkowe wartości 75 tys. mkp., oraz paczkę z biletami wizytowymi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-01-1922

Na gł. dworcu kolej. w Krakowie rozpoznał wczoraj p. Goldberger 15-letniego Barucha Kupfermana, który skradł mu przed kilku dniami garderobę, wartości 50.000 Mk. Kupferman usiłował właśnie ulotnić się z Krakowa, w czem jednak przeszkodził mu okradziony, oddając go w ręce policyi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.