Kronika kryminalna

Policja aresztowała Mojżesza Rosenberga, który usiłował z zamkniętej prawcowni obuwia Chaima Buchsbauma przy ul. Stradorn .. 11 skraść trzewiki, skórę i t. p. Złodzieja aresztowano na gorącym uczynku, zaś wspólnik jego zbiegł.

 

Wiadomości Krakowskie, 18-12-1922

W szkole położonych przy szpitalu św. Łazarza jedna z pacjentek udusiła własne dziecko. Sprawę oddano prokuratorji państwa.

 

Wiadomości Krakowskie, 18-12-1922

Aniela Janczewska doniosła do policyi, ze w drodze z Krakowa do Torunia - okradziono jej pakunek, wyrządzając jej w ten sposób szkodę na 300.000 mkp.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-10-1922

Do policji doniosła p. Dora Nussbaum, że włamano się do jej sklepu, mieszczącego się przy ul. Dietłowskiej l. 45 i skradziono rulon ceraty długości około 30 m., wartości 150.000 Mp. - Również włamano się do biura handlowego "Adrjatyk" przy ul. Dietłowskiej  l. 97 i skradziono towary galanteryjne znacznej wartości.

 

Wiadomości Krakowskie, 02-12-1922

Stefanowi Młodzikowi skradziono dn. 4 b. m. w garderobie teatru Opera i Operetka przy ul. Rajskiej 160.000 mp. Dochodzenia w toku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-09-1922

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.