Kronika kryminalna

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje:

W sprawie młynarza Michlera, którego aresztowano za lichwę mączną, nastąpiły dalsze aresztowania. Mianowicie osadzono w więzieniu dwóch jego wspólników.

W sprawie szefa sekcyj w ministerstwie aprowizacyi p. Swiętochowskiege, ze strony rodziny jego czynione są zabiegi o uwolnienie go za kaucyą. Słychać jednakże, że władze nie są skłonne do tego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1919

Wczoraj przybył do Krakowa 44-letni Władysław Kwiecień, gospodarz ze Stopnicy i sprzedawał na targu chleb lichej jakości (czarny, 3-fantowy) po 40 K za 1 sztukę. Poczciwiec ten sprzedawał także jakiś tłuszcz, podobny do masła, po 100 K za 1 kg. Kmiotkiem zajęła się wreszcie policya i odstawiła go do aresztów.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1919

Ciężka stratę poniósł p. W. Makowski, właściciel poważnej firmy futer »Strzybny nast.« przy ulicy Nowej. W nocy na sobotę włamali się złodzieje do jego składu i wypróżnili go do szczętu. Rabusie ) „pracowali” zuchwale i z wielką bezczelnością. Aby dostać się do magazynu, przystawili sobie ze strony kaplicy P. Maryi kościoła farnego drabkę kościelną pod mur graniczny, następnie przesunęli drugi jej koniec na tylny balkon domu Strzybnego i otworzywszy wytrychem drzwi szklarnie do składu, dostali się do wnętrza. Obfity tup wpadł w ręce rabusi.

powtarzają się prawie codziennie. Wczoraj aresztowano za kradzież większej ilości płotna niejakiego 26-letn. Celicza, zaś za kradzież zapałek niejakiego Stanisł. Szczepańskiego i 24-letn. Ant. Żychowicza.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-12-1919

Pisma warszawskie donoszą: W tych dniach organy wywiadowcze aresztowały w Warszawie niebezpiecznego komunistą Próchniaka.

Był on swego czasu członkiem bojówki Soc. Drem. Król. Pol. i Litwy, a podczas wojny wyjechał do Rosyi gdzie po rewolucyi bolszewickiej został twórcą i komisarzem czerwonej armii polskiej poczem dzięki swym zdolnościom potrzebnym dla członka „czrezwyczajki” został pomocnikiem głośnego kata Dzierżyńskiego. Tu Próchniak znalazł dla siebie odpowiadające jego łotrowskim instynktom pole do działania.

Na podstawie jego twierdzeń i zeznań kłamliwych zostali uwięzieni i rozstrzelani bracia Lutosławscy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.