Kronika kryminalna

Nasz korespondent warszawski (Z) telefonuje:

Władze wojskowe wykryły, że w twierdzy Modlinie przy dokonywanych tam robolach popełnione zostały kolosalne nadużycia, których dopuszczał się pułk. Broniewski. Mianowicie pobierał on zaliczki na towary, których zupełnie nie kupował. Wyniosło to olbrzymie kwoty.

koło III. mostu w Krakowie.

Niezwykle śmiałego napadu rabunkowego dokonała wczoraj w jasny dzień szajka szumowin, na pociąg towarowy naładowany węglem.

Na wczorajszej rozprawie przeciw por. Kwiecinskiemu i dr. Krokowskiemu przesłuchiwano dalszych świadków. Kierownik rozprawy major Zołoteński ogłosił na wstępie uchwalę trybunatu w sprawie wniosków obrony przedłożonych w pierwszym dniu rozprawy. Trybunał przychylił się do wszystkich tych wniosków obrony, na które zgadzał się prokurator major dr. Caro. Wczoraj przesłuchano jako świadka kap. Boguckiego, który prowadził śledztwo w sprawie araty gumowej, dalej st. komisarza policji Łukomskiego. Pierwszy opowiadał szczegóły, związane z przebiegiem śledztwa, drugi zaś przedłożył szczegóły z wstępnego śledztwa policyjnego, tuż po aresztowaniu obwinionych. Przesłuchany w charakterze świadka architekt Cybulski stwierdził jeszcze fakta, odnoszące się do sposobu prowadzenia śledztwa przez kap. Boguckiego. Po przesłuchaniu jeszcze dwóch świadków, odroczono rozprawę do dziś rana.

 

Kurjer Lwowski, 20-01-1920

W nocy z 18 na 19 b. m., jacyś niewyśledzeni dotychczas sprawcy włamali się do konsumu robotniczego „Naprzód” w Podgórzu i skradli towary żywnościowe wartości. 13.000 kor. — Policya poszukując za sprawcami znalazła wszystkie skradzione towary na poddaszu znajdującej się w pobliżu cegielni.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-01-1920

Z zamkniętej pracowni Tow. Salezjanek przy ul. Piekarskiej l. 17, skradziono maszynę do szycia wartości 1000 kor. — Do magazynu masarni Michała Biedronia przy ul. Janowskiej l. 30, włamali, się nieznani zlodzicie t zabrali różne wyroby wędlin wartości 8.000 kur. — Esterze Rawer minionej nocy z zamkniętego mieszkania przy W. Źródlanej 1. 73, skradziono garderobę, materace z lóżek, dywan i węgle,. łącznej wartości 5000 koron.

 

Kurjer Lwowski, 20-01-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.