Kronika kryminalna

Niezwykłe zdarzenie rozegrało się w tych dniach przed kopenhagskim sądem kryminalnym. Policya schwytała na gorącym uczynku złodzieja nazwiskiem Torwald Ramsing. Ten wskazał swego bliźniaczego brata Piotra, jako współuczestnika kradzieży. — Obadwaj stanęli przed sądem, okazało się jednak, że bliźniacy ci, tak z wyglądu, jak też z ubrania do tego stopnia byli rażąco podobni do siebie, te sąd nie był w stanie ich odróżnić. Przy przesłuchaniu niejednokrotnie się zdarzyło, że sędzia mylił się w imionach, co ogromnie bawiło Oskarżonych. Wobec tego zdecydowano się na przesłuchiwanie każdego oddzielnie. Po przesłuchaniu jednemu z bliźniaków zrobiono czerwony krzyżyk na ramieniu, poczem rozprawa mogła już odbywać się bez przeszkody.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 24-03-1917

Złodzieje wtargnęli do chlewa kupca Rogowskiego i zabili świnię ważącą dwa i pół centnara a następnie ze zdobyczą uciekli. Złodziej nie zdołano dotą wyśledzić. Za pochwycenie ich wyznaczył poszkodowany 50 marek nagrody.

 

Kurjer Poznański, 24-03-1917

J. Wort" donosi: „W pokojach umeblowanych p. Lewa przy ul. Nalewki 21, jeden z przyjezdnych g iści, kupiec z Grajewa, pod poduszkę schował portfel z 3,70 mark. i 180 rb. Rano w pośpiechu przestawił portfel pod poduszką i wyszedł na miasto. Później dopiero. gly miał zapłacić rachunek. spostrzegł, że nie zabrał portfel. Powróciwszy do hoteliku zastał już łóżko posłane a portfela nie było. Zawiadomiono o tem policyę kryminalną, która odprowadziła wszystkich gości i domowników: do aresztu, gdzie spisano protokul, poczetn wszystkich zwolniono. W areszcie pozostał jednak kupiec ze Szczuczyna,, Blumberg, który spal w jednym pokoju z poszkodowanym. Później znaleziono portfel z dokumentami w ustępie pokojów, umeblowanych, gdzie złodziej zapewne wszystko podrzucił.— Pieniędzy jednak nie było.

 

Nowa Gazeta: poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, 22-03-1917

Na robotnika Kaczmarcyka, wracającego z tutejszej fabyrki do domu w Ligocie, napadł na drodze jakiś opryszek, który uderzył Kaczmarczyka twardem przedmiotem, podobno bagnetem w głowę. K. upadł i utracił przytomność. Rabuś zaś odebrał swej ofierze 80 mk. zarobku i zbiegł. Stan Kaczmarczyka, któremu opryszek uciął ucho i rozbił czaszkę, jest beznadziejny.

 

Dziennik Śląski: przez lud-dla ludu!, 24-03-1917

U gospodarza Dzikowskiego w Bronisławiu skradziono w jednej z ubiegłych nocy kilka miechów mąki, również kilka bochenków chleba, poleć słoniny itp. Jako sprawcę kradziezy wykrył urzędnik policji kryminalnej niejakiegoś Janeckiego, karanego kilkakrotnie domem karnym i stojącego pod dozorem policyjnym. Przy aresztowaniu stawił J. aresztującym go dwom urzędnikom tak silny opór, że musieli oni użyć do obrony swej pałaszy, przyczem J. odniósł dość znaczne okaleczenia, podczas gdy urzędnicy tylko lekkie odnieśli obrażenie. Skradzione zapasy znaleziono w mieszkaniu J. i obłożono aresztem.

 

Kurjer Poznański, 22-03-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.