Kronika kryminalna

W kostnicy tutejszej dokonali lekarze krajania zwłok zamordowanego Hudy. Przy sekcyi był obecny morderca, zięć zamordowanego, Watołą z Mikulczyc, którego potem odtransportowano do więzienia w Gliwicach. Lekarze stwierdzili, że śmierć Hudy spowodowała kula rewolwerowa, która okaleczyła płuca.

 

Dziennik Śląski, 17-10-1918

Pewien górnik, który zachorował i złego powodu udać się musiał do lecznicy, dal pewnej kobiecie swe ubranie i bieliznę na przechowanie. Gdy powrócił z lecznicy, kobieta ubrań jego już nie miała, gdyż jak oświadczyła, jakiś mężczyzna w imieniu owego górnika rzeczy te zabrał. Górnik ponosi szkodę na przeszło 3000 marek.

 

Dziennik Śląski, 17-10-1918

Z Lublina telegrafują: Wykryto tu tajną drukarnię, w której fabrykowano banknoty 50 i 100-koronowe. Gotowych było już mniej więcej 5 kg. fałszywych banknotów. Fałszerzy uwięziono.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1918

Policya wiedeńska wpadła na ślad handlu łańcuszkowego mąką i w ciągu zręcznie przeprowadzonego urzędowego postępowania zajęła dwa wagony z 20.000 kg. mąki, które miały dalej być przesłane w paskarskim handlu. Równocześnie aresztowano radcę dworu z ministerstwa kolejowego dr Jana Breichę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-10-1918

Na dworcu kolejowym w Oborze miał być wysłany drogą potajemną z 10 centnarami czystej maki żytniej. Kiedy już pracę ukończono, przyczem czynnym był również pewien żandarm, ubrany po cywilnemu, wylegitymowywał się tenże jako urzednik. Przybyło teraz także kilku innych przedników i wagon z maka skonfiskowało. Naczelnik stacji L. z Obory został uwięziony podczas gdy dostawcy maki uciekli. W pośpiechu pozostawili oni na szosie wóz z 22 centnarami żyta, które również miało zostać wysłane.

 

Kurjer Poznański, 15-10-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.