Kronika kryminalna

Nasz korespondent warszawski (Z) donosi: Całe Poznańskie zostało poruszone pierwszym napadem bandyckim, jaki od szeregu lat zdarzył się w W. Ks. Poznańskiem. Pięciu uzbrojonych i zamaskowanych bandytów wtargnąło do dworu w Kowelnikach, własności ordynata Twardowskiego, w sypialni powiązali gospodarzy, następnie obrabowoli dom i uciekli. Charakterystyczne jest, że złodzieje nie tknęli sreber stołowych, choć były one całkiem na wierzchu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1920

Funkcyotaryusze państw. Urzedu walki z lichwą zakwestyonowali pod zarzutem spekulacyjnego magazynowania u 14farktsa Lesera przy ul. Sebastyana wielką ilość pasów parcianych i sznurów konopnych.

 

U cukiernika Pieczarki przy ul. Poselskiej zakwestyonowano ogromną ilość ciast i tortów wypiekanych wbrew zakazowi z mąki pszennej.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1920

Nasz korespondent warszawski (Z) donosi: W okolicznościach niezwykle podejrzanych, które na razie trzyma się jeszcze w tajemnicy został aresztowany cenzor żargonowy i hebrajski min. spraw wojsk. Rabinowicz, który miał miej udział w poważnych nadużyciach finansowych. Na ślad machinacyi p. cenzora naprowadzili władzę lokatorzy domu przy ul. Nowogrodzkiej, w którym Rabinowicz mieszkał, zdziwieni jego tajemniczem postępowaniem, trwającem jut od dłuższego czasu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1920

Aresztowano Józefa Gałdę i jego tonę Maryę pod zarzutem kradzieży płócien z wozów kolejowych. Na kradzieży sztuczki materyi w sklepie Przeworskiego przychwycono Jakóba Frenkla. Aresztowano 18-letn. Wł. Janiczaka terminatora szewskiego, który swemu chlebodawcy St. Kucharskiemu w Czarnuchowicach w pow. wielickim skradł rozmaite przedmioty z garderoby i bielizny oraz gotówkę 817 Mk i zbiegł do Krakowa.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-07-1920

Bandyta Antoni Malik zastrzelił robotnika Raszkę tu stąd. Raszka mieszkał w tymsamym domu co rodzice Malika. Raszka był się z starym Malikiem pospierał i siedział sobie spokojnie przed domem. Naraz wypada młody Malik ku Raszce z rewolwerem i położył go na miejscu trupem. Mordercą zajęta się władza.

 

Górnoślązak, 06-07-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.