Kronika kryminalna

Przy Górnej Wildzie 36 złodzieje wywłaszczyli sklep tabaczny, zabierając towaru za 13000 m.

 

Kurjer Poznański, 21-09-1920

Kierownik Urządzi Walki z lichwą i spekulacją wpadł na ślad rozgałęzionego paska cukrowego. Podpadło oddawna, te restauratorzy, którym dostarczono mało cukru. mogli gości swych obsługiwać nim w dostatecznej mierze. Zagadka ta zdaje się obecnie rozjaśniać. W pewnym przypadku sprzedano 2 centnary cukru po 27 masek za funt, u innej osobie zaofiarowano znaczków na cukier za sume 22500 marek. Osoba ta zakupiła znaczki za zezwoleniem władz, a gdy sprzedający przybył po pieniądze. oczekiwało gn kilku urzędników policyjnych. śledztwo wykazuje. te chodzi tu o rozgałęzioną szafkę paskarską, obejmujacą coraz to nowe kola.

 

Kurjer Poznański, 21-09-1920

W poniedziałek 13. września po południu jechał tutejszy gospodarza Alojzy Bednarski do Bańgowa. W drodze został napadnięty przez dwóch drabów, usiłujących go obrabować. Jeden napastnik skoczył koniom ku pysku i uchwycił je za wędzidła, drugi natomiast wdzierał się na wóz. Zbóje przypuszczali. że Bednarski ma przy sobie większą sumę pieniędzy. Napadnięty zaczął worać ratunku, Nadbiegli robotnicy, co widząc napastnicy, uciekli.

 

Dziennik Śląski, 17-09-1920

Pewnemu urzędnikowi skradziono z zamkniętego mieszkania przy ul. Następcy tronu bielizny i ubrań za przeszło 15 tys. marek.

 

Dziennik Śląski, 17-09-1920

Do handlu skór Morskiego włamali się przed paru dniami złodzieje i skradli skóry wierzchniej za przeszło 20 tys. mk.

 

Dziennik Śląski, 17-09-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.