Kronika kryminalna

W Brwinowie na willę p. Z. Bartkiewicza kilku opryszków urządziło napad w porze wieczornej.

 

Psy podwórzowe opryszkowie zabili. P. Z. Bartkwiewicz przebywa w Warszawie, na wsi w Brwinowie, mieszkają jego żona oraz jej matka. Pani Bartkiewiczowa w obronie dała w ciemności kilka strzałów z dubeltówki, co opryszków spłoszyło. Pozostało po nich kilka worków, przygotowanych widocznie do zabrania rzeczy.

 

Nowa Gazeta, 27-04-1918

Władze śledcze podwyższyły z 1.000 na 5.000 m. nagrodę za ujęcie lub wykrycie osób, które dokonały wyłamania kasy urzędu powiatowego w Sochaczewie i zrabowały 75.000 m.

 

Nowa Gazeta, 27-04-1918

Janklowi Lewicie, właścicielowi sklepu galanteryjnego, Krakowskie-Przedmieście 65, skradziono nocy wczorajszej za pomocą podrobionego klucza różne towary galanteryjne wartości 25,000 marek.

 

Nowa Gazeta, 27-04-1918

W lesie pod Strzemieszycami napadnięto na mieszkańca Sonowca Jenczyna. Dwaj bandyci grożąc rewolwerami, zabrali mu kilkaset marek. Ci sami bandyci zrabowali gotówką także innym przejezdnym.

 

Nowa Gazeta, 27-04-1918

należą tu, jak wszędzie w tych czasach do wypadków codziennych. W uroczystość św. Wojciecha złodzieje mieli żniwo nielada. W Rynku skradziono w dwuch składach sukna za 2000 mk. W środę aresztowano na dworcu robotnika z Kongresówki, który do Gniezna przybył z Poznania w towarzystwie narzeczonej, mającej na palcach dwa pierścionki z brylantami, skradzione swego czasu u jednego z tutejszych jubilerów. Para ta przed kilku dniami włamała się w Poznaniu do pewnego składu odzieży i skradła za kilka tysięcy mk. bielizny, ubrań itd. ów Królewiak popisywał się nawet w ubiorze z tej kradzieży pochodzącym.

 

Kurjer Poznański, 27-04-1918

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.