Kronika kryminalna

której speeyalnościa były konie, dostała się do rąk władzy, Do szajki tej należeli Kokot i Musiol z Łagiewnik. Wilczyk z Chropaczowa i Skrzischik, który zbiegł z domu karnego. Aresztowani skradli w Lagiewnikach, Orzegowie i Szombierkach 7 koni, które w obwodzie przemysłowym sprzedali.

 

Dziennik Śląski, 15-12-1917

 

skazała robotnika W. Jelenia z Ozimka na 5 lat i 3 dni domu karnego za włamanie się w nocy do gospody Sdzuja przy ulicy Bolka, gdzie zamierzał ukraść cygar, papierosów i innych towarów za przeszło 100 marek, które to towary już popakował do miecha, gdy wtem pan Sdzuj się obudził i złodzieja spłoszył tak, iż musiał zdobycz swą zostawić i uciekać. J. był już poprzednio karany.

 

Dziennik Śląski, 15-12-1917

Onegdaj włamali się do sklepu p. Brandstaedtera przy ul. Rabina Melaelasa na Kazimierzu 17-letni Izrael Mezan i 18-letni Leibler i skradli towar wartości 500 K. Sprawców włamania aresztowano, zaś towar odebrano.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-12-1917

Z Budziejowic donoszą o nada charakterystycznym wypadku. Proboszcz Franciszek Broz w miejscowości Tweros w Czeskim Lesie, uskarżony został z tego powodni, te w ołtarzu kościoła w Tweras ukrył kilkanaście worków zboża. W ukryciu tem znalazło się również kilka kompletnych mundurów wojskowych jak i karabinów, które były własnością siostrzeńca proboszcza. Proboszcz przyznał się winy i skazany został na grzywnę w wysokości 200 koron.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-12-1917

W dniu wczorajszym zakończyła się w Budapeszcie sześciodniowa rozprawa przed tamtejszym sądem przysięgłych, wytoczona przeciw Janowi Napy, pomocnikowi i powiernikowi głośnego mordercy kobiet z Csinkoty Beli Kissa. Sąd uznał winę Nagy'ego w trzech wyludkach za udowodnioną, zanim jednak nastąpiło wydanie wyroku, oznajmił przewodniczący, ze trybunał uznaje całą rozprawę za unieważnioną, poniewaz sędziowie przysięgli pomylili się na szkodę obwinionego. Wobec tego odbędzie się ponowna rozprawa przeciw Nagy'emu przed nowo utworzonym trybunatem sędziów przysięgłych. Werdykt powyższy wywołał ogromne zainteresowanie, zwłaszcza sfer prawniczych.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-12-1917

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.