Kronika kryminalna

znowu tutaj naraz skradziono w jednej z ostatnich nocy ze stajni pewnej przy ulicy Majsterskiej. Jakieś osoby w ubraniach wojskowych kręciły się tam w owym czasie, więc też na nie pada podejrzenie – ale gdzie te osoby dziś są, ja się nazywają itd., to jest do dziś zagadką nierozwiązaną.

 

Dziennik Śląski, 17-04-1919

wykonano u kupca Szymona Brauera. Złodzieje zabrali za około 100 000 marek towarów (ubrań itp.)

 

Dziennik Śląski, 17-04-1919

Jednej z ostatniej nocy skradziono posiedziciele Kubicy świnię, która zaraz zabito a wnętrzności porozwieszano na wozie. — Tej samej nocy włamali się opryszki do kościoła, zabrali kielich z hostyami, które następnie porozrzucali no cmentarzu. — U karczmarza Rducha zaczęli gospodarzyć w stodole, a gdy posiedziciel R. ich zdybał przytem. zagrozili mu rewolwerem. Ody wolał o pomoc, uderzono go trzy razy w głowę ciężkiem narzędziem, poczem R. musiał uciekać. Gdy następnie przywołał sąsiada, złodzieje uciekli. Wachmistrz Pernol puścił się w pogoń za złoczyńcami i jako podejrzanych aresztował dwóch mieszkańców z Król. Jankowie nazwiskiem Sokoł i Hanis. U Sokola znalazł urzędnik 10 funtów mięsa świńskiego i garnek tłuszczu.

 

Dziennik Śląski, 17-04-1919

i plądrowania na probostwie napił się tam jakiś uczestnik rabunku jakiegoś trującego ynu, przypuszczając widocznie, że to wino. Rabuś ten jest cieżko chory i nie rokują mu wyzdrowienia. —Skradziono także sprzęty kościelne. miedzy tem także kielich zloty, z którego rabusie pili potem wino mszalne. Wiele rzeczy poniszczono rozmyślnie, także niektórą żywność. — Przewodniczącem wydziału ludowego sponiewierano, wskutek czego ten złożył urząd. - Osoba, którą zastrzelono Przy wieczornych zamieszkach. nie miała w rozruchach żadnego udziału.

 

Dziennik Śląski, 17-04-1919

W jednym z domów przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie mieszkali razom Ludwika Wachnicka i bracia Szewczykowie, członkowie milicyi ludowej. Onegdaj po poł. Floryan Szewczyk wystrzałem z karabinu zabił Wachnicką. Kula trafiła w lewo oko i przebiła na wylot głowę ofiary. Zabójcę aresztowali znajdują wówczas tam dwaj inni członkowie milicyj.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 15-04-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.