Kronika kryminalna

1000 marek i 200 koron na szkode swego chlebodawcy, restauratora Niedziałka, aresztowano bufetowę nijakę Sabinę Mazurkównę.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-04-1920

Pomocnik komisarza 1 komisariatu Jan Dłużniewski wraz z przodownikiem Rofałem Arcirzewskim przy przeprowadzenia rewizji w mieszkaniu Stanisława Russo, Ciepła 33, wykryli przyrządy gorzelniane, 1 kociół, 2 beczótki, 2 rurki, i rurka wężykowata, 1 reflegmator, przyrzędy znalezione skonfiskowano.

 

Dziennik Białostocki, 08-04-1920

dziś stanie na rozprawie przed sądem przysięgłych. Sprawa ta, budząca w swoim czasie tyle zaciekawienia, znajdzie więc w tych dniach swój epilog. Bajki, jakie rozpuszczano o ucieczce Noconia z aresztów okazały się zwykłą.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1920

Onegdaj policja wykryła w Sokółce głośnego i oddawna poszukiwanego bandytę Adolfa Filanonowiczą, który brał współudział w morderstwie dokonanem w końcu r, z. w Złotorji.

Wczoraj zawezwano pogotowie ratunkowe do niejakiego Juliana Szymczyka, wyrobnika, którego napadli bandycie w ulicy Rzeźnickiej i ciężko go pokłóli nożem. Po udzieleniu pierwszej pomocy przewieziono ofiarę napadu do szpitala.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 07-04-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.