Kronika kryminalna

W nocy z dnia 22 na 23 lutego dokonano kradzieży z zamkniętego chlewa Władysława Górskiego, zamieszk. przy ul. Piasta 44, krowę wartości 50.000 mk. Energiczne kroki przedsięwzięte przez funkcjon. Eksp. Urz. Śledczego doprowadziły do ujęcia sprawcy kradzieży, Sosnowskiego Józefa, ze wsi Białegostoczka i odzyskania krowy.

 

Dziennik Białostocki, 25-02-1921

Miechowice, 24. lutego. W nocy na środę napadło 8 zawalidrogów dwóch urzędników policyi plebiscytowej, Polaka i Niemca. Urzędników tych, patrolujących po wsi, smyki obsypali gradem wystrzałów rewelwerowych. Nagle rzucono granat ręczny, od którego odnieśli urzędnicy tak niebezpieczne okaleczenia, te niema nadziei utrzymania ich przy tyciu. Po sprawcach zamachu brak zupełnie śladu.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Onegdaj w nocy przytrzymała policja niejakiego Bolesława Krzemienia na usiłowanem włamania do sklepu z obuwiem Feldstelna w Podgórza. Okazało się, że Krzemień miał wspólników, którzy zbiegli. Przy aresztowanym znaleziono narzędzia do włamywania.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-02-1921

Bytom, 24. lutego. Tutejszy sąd przysięgłych wyroki w ostatnich dniach aż cztery wyroki śmierci. O trzech pierwszych wyrokach śmierci już donósilismy. Czwarty wyrok wydano wczoraj, skazując na śmiać robotnika Wojtajewicza z Giszowca, oskarżonego o zastrzelenie górnika Glinki także z Giszowca. W popełnił to morderstwo z rozwagą; zastrzelił on Glinkę, aby się módź ożenić z żoną jego.

 

Kuryer Śląski, 25-02-1921

Policya aresztowała Juliana Solarza, lat 25, dezertera, który onegdajszej nocy włamał sio do mieszkania Weinbergerowej w Podgórzu, Rynek 2. Solarz skradł tam większą ilość bielizny wartości 100.000 Mk.

 

Za kradzież bielizny ł innych rozmaitych przedmiotów wartości 20.000 Mk. na szkodę Groma-nów i Rysakowakich przy ul Basztowej aresztowano 19-letn. Tadeusza Sikorskiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-02-1921

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.