Kronika kryminalna

Z Warszawy telefonuje nasz korespondent (Z): Niedawno ternu przybyły do Warszawy z Piotrogrodu dwie osoby, które się bardzo podejrzanie zachowały. Udając kupców, dwaj ci panowie szukali towarzystwa podejrzanych osób. Agenci policyjni zdołali się dosłać w ich otoczenie i stwierdzili, te ci panowie proponowali kupno 100 tysięcy fałszywych banknotów markowych, żądając za nie 50 tysięcy prawdziwych. Obu aresztowano.

W drodze pomiędzy stacjami Graica a Częstochową w wagonie służbowym jadący z Krakowa wojskowi Augustyn Grusza podporucznik, Michał Wajda, ordynans, podczas snu zostali okradzeni z butów, trzewików, sztylp i pasa z bagnetem ogólnej wartości 1400 mk.

 

Kurjer Częstochowski, 21-10-1919

Nagi trup zaduszonego na Placu Prezesa.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Warszawa, 17 października, (Z) Dziś około godz. 6 rano na Placu Prezesa za zabudowaniami elektrowni znaleziono zwłoki około 25 letniego mężczyzny do raga rozebrane. Szyja zaciśnięta chustką, oczy które wyszły na wierzch, język wystający z ust, wskazywały, że śmierć następnie wskutek uduszenia.

W nocy z soboty na niedzielę włamano się do składu cygar p. Czesława Nowaka przy narożniku placu Sapieżyńskiego i Dzialowego. Włamywacze dotarli do wnętrza z ulicy wyłamawszy silne żelazne okratowanie i przewłaszczyli sobie większe ilości cygar i papierosów. Na wykrycie złodziei wyznaczył poszkodowany właściciel 2000 marek nagrody.

 

Kurjer Poznański, 21-10-1919

aresztowano Michała Jachyma. Konia tego wartości 10.000 kor. skradł Jachym w okolicy Tarnowa na szkodę St. Sadzieja.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-10-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.