Kronika kryminalna

nakazująca sypianie ruty otwartych oknach, w naszych czasach przestała być bezpieczną, jak sie to okazuje z wielkiej kradzieży w zakładzie dr Winternitza w Kaltenleutgeben, gdzie złodzieje użyli otwartych nocą okien do dostania się do wnętrza budynku i okradzenia kuracyuszów na przeszło 20.000 koron ogółem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-08-1918

W oberży K. pokłóciło się dwóch robotników. Z kłótni wywiązała się bójka, w której jeden z nich uderzył przeciwnika kamieniem w skroń tak silnie, że runął bez życia na podłogę. Zwłoki zabitego przewieziono do lecznicy do Zabrza.

 

Dziennik Śląski, 20-08-1918

Okolicy tutejszej zagrażała jakaś szajka włamywaczy, składająca się przeważnie z dezerterów, którzy ukrywali się w lasach pszczyńskich. Wystano oddział wojska na obławę która się w części udała. Na pola w ziemniakach ukrywała się trójka Habryga, Parucha i Rychlin. Na zawołanie komendy trójka ta zamiast się zatrzymać, rozprysła się na różne strony. Paruchę zastrzelono, Habryga zdołał umknąć a tylko Rychlin wpadł w ręce żołnierzy.

 

Dziennik Śląski, 17-08-1918

W nocy na niedzielę zakradli się złodzieje do składu zegarmistrza Rychlowskiego i wynieśli towaru za 12.000 mk. Tej samej nocy właściciel zauważył kradzież i zaraz uwiadomił policyę, która niezwłocznie poczęła działać. Złodzieja aresztowano w drodze do Czempinia w osobie niejakiego Wenzla z Mengede w Westfalji. Cały łup zdołano mu odebrać.

 

Kurjer Poznański, 17-08-1918

W aresztach policyjnych pod „Telegrafem" osadzono niejaką Annę Kurewską, lat 50; rodem a Krakowa, nałogową pijaczkę i awanturnicę, która była niemniej ni więcej tytko 450 razy karana. I tak: 393 dni przesiedziała w aresztach policyjnych, zaś 21 tys godni przepędziła w celi więziennej sądu kraj karnego na liczne zbrodnie kradzieży.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.