Kronika kryminalna

Aresztowano na tut. dworcu kolej. Władysława Urbanika, który usiłował R. Rosenowi skraść portfel z większą sumą pieniężną. Pod zarzutem włamania do sklepu wyrobów szewskich Fr. Kozłowskiego przy ul. Zwierzynieckiej, aresztowano niejakiego Wł. Spiela.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

Wczoraj wieczorem do kapieliska miejskiego nad Wisłą wtargnęło 5 uzbrojonych mężczyzn w mundurach wojskowych i rozpoczęte strzelanin., skutkiem której 2 osoby zostały zabite a 2 ranne. Przyczyny napadu nie ustalone, chodzi tu prawdopodobnie o akt zemsty.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

East Express donosi z Poznania: W dniu 27 w południe ogłoszono tu wi,rok w sprawie o rozruchy kwietniowie w Poznaniu. Większość oskarżonych uznano zostali za winnych. Główni winowajcy skazani zostali na kary od 1 roku do 7 lat więzienia, prócz tego 10 osób na kary od 10 dni go 4 miesięcy więzienia, kilku oskarżonych uniewinniono zupełnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1920

W domu przy ul. Okólnik Nr 9, zajmowała mieszkanie złożone z 4 pokojów niejaka Katarzyna Kraszczyńska, kapitalistka, wraz z służącą i siostrzenicą. Kraszczyńska udała się do kościoła a powróciwszy, zastała mieszkanie zamkniete. Sądzac, że zeszło jakieś nieporozumienie, czekała u sąsiadów do godz. 2, a następnie kazała wezwanemu ślusarzowi otworzyć drzwi. W mieszkaniu panował nieład, a na podłodze leżały zwłoki służacei Eugenii Szczerbińskiej. Na trupie leżało narzedzie morda, zakrwawiony młotek blacharski wagi około 2 kg. Na czole i skroni zamordowanej widniały ślady uderzeń. Jak sie okazało, es. tern napadu był rabunek, gdyż zniknęło srebro stołowe, biżuterya i futra. Śledztwo w takcie

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1920

Przez funkc. eksp. pol. śledczej z Podgórza zostali przytrzymani 18-letni Józef Slazik i 15-letni Michał Dragosz, obaj z Ludwinows, w chwili, gdy nieśli wyładowany plecak połciem słoniny, ważącej około 15 kg. i kilka worków z mąki, którą jut sprzedali. Zapytani o pochodzenie słoniny, zeznali, ifi ją nabyli u pewnego handlarza, w śledztwie jednak przyznali się, że skradli ją pewnemu wieśniakowi w powiecie miechowskim wraz z czterema workami mąki i sadłem, wartości 15 tysięcy marek. Mąką jednak i sadło zdołali jut sprzedać. Popełnili oni nadto szereg innych kradzieży. Obaj obiecujący młodzieńcy zostali oddani sądowi akr. w Krakowie, słoninę zaś zwrócono właścicielowi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.